Turmalín

TurmalínLéčení, ochrana, harmonie, tvůrčí schopnosti

Napětí, stres, negativní energie

Turmalín pročišťuje a transformuje příliš těžkou energii do podoby lehkých vibrací. Uzemňuje duchovní energii, čistí a vyrovnává všechny čakry a vytváří ochranný štít kolem těla.

Je to šamanský kámen, který zajišťuje ochranu během obřadů. Tradičně se užíval při odhalování viníka nebo v těžkých dobách, aby naznačil směr, jímž se nadále ubírat.

Tyčinky s přírodního turmalínu jsou velice užitečným léčitelským nástrojem.

Čistí auru, odstraňují bloky, rozhánějí negativní energii a ukazují řešení specifických problémů. Jsou vynikající k harmonizaci čaker a k jejich vzájemnému propojování.

V duševním životě napomáhá turmalín pochopení sebe sama i ostatních. Zavede vás hlouběji do vlastního nitra, zvýší vám sebedůvěru a potlačí strach. Zahání myšlenky navozující pocit oběti a přitahuje ke svému nositeli inspiraci, porozumění, toleranci a prosperitu.

Turmalín je účinný léčitel rozumu i duše. Uvádí do rovnováhy levou a pravou mozkovou hemisféru a proměňuje zakořeněné negativní myšlenkové vzorce v pozitivní. Uvádí do rovnováhy proud myšlenek, čakry a biomagnetický obal. Napomáhá při léčení paranoidních stavů a dyslexie.

Zlepšuje koordinaci mezi rukou a zrakem společně s ukládáním a překladem zakódovaných informací.

Na citové úrovni působí červený, žlutý a hnědý turmalín blahodárně na sexuální a citové poruchy, jejichž příčinou může být ztráta libida.

V tělesné rovině uvolňuje napětí, což může být přínosem při napravování páteře.

Uvádí do rovnováhy mužskou a ženskou část v těle.

Turmalín je pevně spjat s božskými energiemi a nesmírně blahodárně působí na zahrady a rostliny. Dokáže účinkovat jako přírodní insekticid, drží si škůdce od těla a zakope-li se do země, urychluje růst obilí a zlepšuje jeho zdraví.

Černý turmalín – chrání před zářením mobilních telefonů, elektromagnetickým smogem, mentálními útoky, kouzly a nepřátelskými myšlenkami. Dokáže od vás odvracet negativní energii všeho druhu. Spojuje se základní čakrou, uzemňuje energii a zvyšuje tělesnou vitalitu.

Odstraňuje napětí a stres.

Čistí negativní myšlenky, navozuje stav neutrální objektivity a schopnost racionálního uvažování.

Podněcuje k pozitivnímu naladění bez ohledu na okolnosti. Současně pobízí k altruistickému jednání a rozvíjí praktické tvůrčí schopnosti.

Znamení zvěrokruhu     beran, býk, blíženci, rak, lev, váhy, štír, střelec, kozoroh

 

Čištění a nabíjení:

Čistí se často pod proudem čisté vody nebo přes noc v misce s vodou a nabíjí se na slunci.

Zdroj : Převážně Judy Hallová