Topas

TopasRadost, štědrost, hojnost, zdraví, láska, cíle, seberealizace, sebekontrola, umělci

Topas je jemný a vyrovnaný kámen nadaný schopností empatie, který dokáže zaměřit energii tam, kde je jí nejvíc zapotřebí. Uklidňuje, léčí, podněcuje, dobíjí, motivuje a uvádí do rovnováhy meridiány.

Topas přináší pravdu a odpuštění. Pomáhá ozařovat cestu, zdůrazňuje cíle a upozorňuje na vnitřní zdroje. Omezuje pochybnosti a nejistotu.

Vibrační energie topasu přináší radost, štědrost, hojnost a pevné zdraví.

Tradičně je známý jako kámen lásky a přízně osudu zajištující úspěšné dosahování stanovených cílů. Mimořádně příznivě působí při vyvolávání vizuálních představ. Uvádí se, že jednotlivé plochy krystalu a jeho dva konce jsou nabité kladnou a zápornou energií, do níž lze soustředit žádosti adresované vesmíru a poté je materializovat na pozemské úrovni.

V duševním životě pomáhá topas zkoumat vlastní osobnost a její vnitřní bohatství. Nutí nás důvěřovat si a jednat filantropicky ve snaze podělit se o své štěstí s ostatními a prozářit vše kolem sebe.

V okolí šťastného topasu nepřežije nic negativního. Je to kámen přinášející otevřenost a poctivost, schopnost seberealizace, sebekontroly a touhu rozvíjet vlastní vnitřní moudrost.

Na rozumové úrovni pomáhá topas řešit problémy. Zvlášť užitečný je pro ty, kdo se zabývají uměním. Pomůže vám dávat si pozor na vliv, který máte, a na mysl poznání, které získáte tvrdou prací a životními zkušenostmi.

Topas dodává schopnost pohlížet na všechno jak ve velkém měřítku, tak v detailech a pochopit, jak spolu jednotlivé součásti souvisejí.

Topas usnadňuje vyjadřování myšlenek a propůjčuje svému majiteli jistou dávku „mazanosti“.

Nabízí velikou oporu v citovém životě. Stabilizuje emoce a zvyšuje vaši vnímavost vůči lásce, ať již přichází z jakéhokoliv zdroje.

Znamení zvěrokruhu: Beran, býk, blíženci, lev, panna, váhy, štír, střelec,

 

Čistění a nabíjení :

Čištění :  pod proudem tekoucí vody ( nebo v misce s vodou)

Nabíjení: na nepřímém slunci

 

Čerpáno ze zdroje . Judy Hallová