Granát

granat

Energie, síla, aktivita, opora, odvaha, sebedůvěra, láska, oddanost

Granát je kamenem se silnou schopností dodávat energii.

Přispívá k nabrání nových sil a k jejich obnově. Pročišťuje čakry a dodává jim novou energii, kterou oživuje, čistí a udržuje v rovnováze.

Přináší podle potřeby klid nebo touhu.

Tvrdí se, že granát dokáže varovat před blížícím se nebezpečím a již od pradávna se používá jako amulet.  Je užitečným krystalem ve chvílích krizí. Prospívá zejména v situacích, z nichž zdánlivě není východiska. Právě tak poslouží ve chvílích, kdy se život roztříští na kusy nebo se promění v nekonečnou řadu traumat.  Dodává sílu, podněcuje aktivitu a posiluje pud sebezáchovy – především tím, že dodává odvahu a vnáší naději do zdánlivě beznadějných situací. Pod vlivem granátu se krize mění v jednoznačné výzvy. Současně granát v takových chvílích přivolá někoho na pomoc.

V duševní rovině dokáže granát zostřit a zpřesnit schopnost správného náhledu na sebe sama i na jiné. Zahání zakořeněné způsoby jednání, které už přestaly sloužit původnímu účelu. Současně pomáhá překonávat odpor nebo podvědomé vnitřní zábrany. V duševním životě usnadňuje granát odkládání již nepotřebných či zastaralých myšlenek a představ.

Otevírá srdce dokořán a zvyšuje sebedůvěru.

Granát povzbuzuje lásku a oddanost. Zejména červený granát podněcuje a kontroluje nárůst energie kundalini.

Znamení zvěrokruhu: Beran, lev, panna, štír, střelec, kozoroh

 

Čistění a nabíjení :

Čištění :  pod proudem tekoucí vody ( nebo v misce s vodou ).

Nabíjení: Na slunci

Zdroj . Judy Hallová